ЛГБТ-скандал у ЗСУ через цькування бійця. Справа дійшла до Міноборони
УНІАН

23-річний солдат контрактної служби ЗСУ став жертвою шантажу та погроз з боку співслужбовців через його сексуальну орієнтацію. Міністра оборони закликали вжити заходів.

14 листопада співслужбовці попросили у нього телефон, щоб зателефонувати близьким і прочитали його листування де зрозуміло, що хлопець — гей. За словами хлопця, його шантажували вкраденими скріншотами та фото, і вимагали «накрити поляну», повідомляє Zmina.info.

Коли про це дізнався начальник штабу, то наказав забрати у строковиків телефони через компромат, але щойно він поїхав, телефони віддали назад.

У відповідь на це солдат написав рапорт, але керівництво не відреагувало на ситуацію. Командир батальйону заявив, що присутність ЛГБТ-людей в армії є неприйнятною, а кривдники й зовсім не понесуть покарання.

Ситуацію прокоментувала Людмила Денісова, уповноважена з прав людини, та вже звернулася до міністра оборони за роз’ясненням та закликом проведення службового розслідування.

«Звертаюся до міністра оборони України з проханням взяти під особистий контроль питання щодо здійснення службового розслідування за вказаним інцидентом, в тому числі щодо дій командира батальйону, та вжиття заходів з метою недопущення дискримінації, зокрема за ознакою сексуальної орієнтації, в Збройних Силах України», — зазначила Денісова.

Омбудсмен також додала, що заборона будь-яких форм дискримінації встановлена статтями 24 Основного Закону України, 7 Загальної декларації прав людини, 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і Протоколу № 12 до неї, а також статтею 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Суд України вперше дав реальний термін за злочин на ґрунті гомофобії