Ліквідація МСЕК: уряд схвалив два законопроєкти про соцпослуги та страхові виплати

Кабінет міністрів схвалив два законопроєкти, що регламентують соціальні послуги та страхові виплати у межах реформи Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

Про це під час засідання уряду повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

«Сьогодні ми схвалюємо соціальний компонент цієї реформи. Два законопроєкти, що регламентують соціальні послуги та страхові виплати», — сказав він.

Прем'єр зазначив, що виплати залежатимуть від оцінки стану працездатності і їхній розмір для людей з повною стійкою втратою працездатності суттєво зросте.

Водночас для людей із частковою стійкою втратою працездатності держава компенсує різницю в зарплаті, яку особа мала до страхового випадку і після повернення на роботу.

Крім того, запропоновані зміни збільшують тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з 4 місяців до 1,5 року і захищають людину від звільнення на весь період лікування.

Також нова система, що змінить МСЕК, буде цифровізована та націлена на результат — максимальну реабілітацію людини, повернення до активного життя та адаптацію робочого місця під її потреби.

«Ми прагнемо досягти європейських стандартів ефективної реабілітації, де близько половини людей після хвороб або травм знову ведуть активний спосіб життя. При цьому статус інвалідності зберігається. Він передбачає право на соцпослуги, реабілітацію, пільги та підтримку у працевлаштуванні. Для тих, хто вже має інвалідність, ситуація не зміниться», — сказав прем'єр.

За словами Шмигаля, йдеться не про зміни у якійсь інституції, а про створення «нової філософії соціальної підтримки».

Її суть зводиться до трьох ключових цілей:

  • відновити здоров’я людини;
  • дати людині роботу й можливість утримувати себе і свою родину;
  • забезпечити людині таку соціальну допомогу, якої вона дійсно потребує.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Верховна Рада підтримала законопроєкт про вдосконалення процедур проведення МСЕК: що зміниться