Лукашенко дозволив застосовувати бойову техніку при розгоні активістів

Олександр Лукашенко, самопроголошений президент Білорусі, підписав закон, який дає право силовикам не нести відповідальність за каліцтва через застосування фізичної сили, а також дозволяє використовувати бойову техніку при розгоні мітингів.

Про це пише агентство БелТА.

Основні положення закону почнуть діяти через місяць після його офіційної публікації.

Новий закон означає, що невдовзі співробітники правоохоронних органів у Білорусі не нестимуть відповідальності за шкоду, заподіяну в результаті застосування фізичної сили, спеціальних засобів, зброї, бойової та спеціальної техніки.

Також силовики мають право забороняти громадянам вести відеозапис і фотографування для «проведення процесуальних дій, забезпечення громадського порядку, особистої та громадської безпеки». Ще вони мають право на огляд автомобілів громадян при їх затриманні.

Окремий «бонус» в законі отримають особи, які підлягають держзахисту: держслужбовці, судді, працівники ЗМІ, члени виборчих комісій. Лукашенко дозволив їм переходити на іншу службу або роботу, а також змінювати зовнішність собі і своїм близьким. Фінансуватимуться такі процедури з держбюджету.

Chas News повідомляв, що 9 травня Лукашенко підписав декрет про заходи, які повинні будуть зробити влада країни в разі його вбивства.

Лукашенко позбавив звань понад 80 білоруських силовиків