Лукашенко готовий встановити на кордоні Білорусі намети для вакцинації громадян ЄС і України
president.gov.by

Білорусь і Росія готові допомогти громадянам західних країн у вакцинації від коронавірусу. Про це сказав самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко на засіданні з головами урядів країн СНД, повідомляє його сайт.

«Хоча їхні уряди поводяться непристойно щодо Білорусі, але ви бачите, який попит на «Супутник V» в західних державах, і до нас дуже багато людей всіляко намагаються пробратися. Люди просять: допоможіть!» — заявив політик.

Лукашенко каже, що домовився з президентом Росії про те, що Білорусь відкриє кілька переходів на кордоні, облаштує там відповідні намети, «якщо потрібно».

У нас вистачає на кордоні цих пунктів, щоб прийняти охочих людей з території Польщі, Литви та інших держав. І особливо України. Ми зараз опрацьовуємо це питання, враховуючи, що у нас немає «сказу» щодо самої пандемії і вакцинації населення

Лукашенко заявив, що там «наші люди живуть, на одній мові розмовляємо», тому необхідно надати їм допомогу в вакцинації.

Лукашенко подякував Росії за надану вакцину. За його словами, Білорусь «успішно виробляє півмільйона вакцин в місяць», завдяки чому «ми за рік успішно вирішимо всі свої проблеми».

Він також нагадав, що Білорусь має свою вакцину.

«Ми хочемо свою вакцину пристосувати до того штаму коронавируса, який буде в наступному році. Якщо у нас все вийде, вважайте, це буде наша спільна вакцина», — запевнив Лукашенко.

Нагадаємо, в Білорусі від COVID-19 вакциновано близько 5% населення, в Литві — 36% населення, в Польщі — 35%, Латвії — 25%, в Україні — близько 3%.

У Києві відкривають центр вакцинації від COVID-19 на базі Міжнародного виставкового центру