Лукашенко заявив, що Протасевич планував влаштувати «кривавий заколот» в Білорусі
Getty Images

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що затриманий журналіст Роман Протасевич планував влаштувати в Білорусі «кривавий заколот».

Білоруський «лідер» запевняє, що держава придушила «хвилю неонацизму». Про це повідомляють «БелТА» та «Беларусь сегодня», посилаючись на слова Лукашенка.

«На які спецслужби ця людина (Протасевич — Прим. ред.) працювала? Не тільки він, а й його спільниця… Хто йому платив за участь у війні на Донбасі? … Покидьок, який вбивав людей на південному сході України. Ці факти відомі не лише у нас і в братській Росії, але й в усьому світі. І він особливо це не приховував. Власне, і тут, в Білорусі, він і його спільники також збиралися влаштувати бійню і кривавий заколот», — наголосив політик.

​Лукашенко обмежив свободу преси та масових заходів у Білорусі

Водночас Лукашенко назвав Протасевича терористом.

«У літаку був терорист. За нашими законами… І те, що ми його, громадянина Білорусі, а також його співмешканку з нашою посвідкою на проживання затримали в аеропорту, це наше суверенне право», — додав самопроголошений президент Білорусі.

Лукашенко вважає, що він «в зародку» придушив «хвилю неонацизму».  

За його словами, «недоброзичливці ззовні, так і всередині країни, змінили методи атаки на державу» і «переступили безліч червоних ліній», почавши гібридну війну.

«Немає сенсу хитати Білорусь!», — звернувся білоруський «лідер» до світової спільноти.

Chas News повідомляв, що ректор КНУ ім. Шевченка закликав вчену раду позбавити Лукашенка звання почесного доктора.

Лукашенко вперше прокоментував примусову посадку літака у Мінську