Освоєння космосу. На Місяці побудують унікальний дата-центр

Космічне агентство Італії ASI в рамках масштабної американської програми NASA Artemis попросило аерокосмічну компанію Thales Alenia Space опрацювати 16 концептуальних систем, серед яких розробка унікального дата-центру.

Всі системи необхідні для підтримки життєдіяльності людей на Місяці. Також на природному супутнику Землі планується будівництво населеної бази. Крім того, програма дозволить розробити технології, які в подальшому допоможуть в освоєнні Марса.

На їхню думку, майбутнім поселенцям на Місяці будуть потрібні обчислювальні ресурси для підтримки роботи різних систем і установок. Відзначається, що використовувати наземні центри обробки даних буде незручно. В першу чергу, через затримки при передачі сигналу.

Тому пропонується побудувати Lunar Data Center безпосередньо на Місяці. Його вигляд поки не визначений — він залежатиме від завдань, які вирішуватимуть місячні сервери. Розробники обіцяють, що це буде унікальна система на основі передових технічних рішень з найвищим рівнем надійності.

Результати попередніх досліджень в рамках проєкту завершаться наприкінці 2021 року. В експлуатацію місячний Центр обробки, ймовірно, здадуть до кінця десятиліття.

Ракета SpaceX доставить на Місяць модуль, розроблений компанією українського бізнесмена