Ляшко заявив, що COVID-сертифікат можна видавати щепленим вакциною, схваленою ВООЗ
УНІАН

Міжнародний COVID-сертифікат вакцинації видаватимуть тільки тим, хто прищепився препаратом, схваленим Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Це визначено міжнародними медико-санітарними правилами, каже головний санлікар України в коментарі виданню «РБК-Україна».

За його словами, міжнародні COVID-сертифікати видаватимуться відповідно до вимог національних законодавств або міжнародних договорів. Цей документ дозволить перетинати кордон, якщо країна вимагає вакцинацію.

«Правила складання цього сертифікату визначені в міжнародних медико-санітарних правилах і його можна видавати, якщо людина отримала повний комплекс проведених щеплень вакциною, яка дозволена до використання ВООЗ», — наголосив Ляшко.

Максим Степанов пообіцяв, що вже в липні українці зможуть отримати електронні сертифікати про вакцинацію проти COVID-19

Санлікар зазначив, що через глобальний дефіцит вакцин та обмежений доступ до них, країни світу обговорюють цифрові сертифікати, які міститимуть не тільки дані про вакцинацію, але й про наявність антитіл чи негативний COVID-тест.

«(Цифровий сертифікат — Прим. ред.) дозволятиме подорожувати, тобто вільно перетинати кордони країн. А також розглядається питання щодо можливості відвідування додаткових масових заходів, які недоступні в період жорстких карантинних обмежень для невакцинованих, тих, хто не хворів або не мають антитіл», — підкреслив Ляшко.  

Протягом травня МОЗ пропрацює варіанти щодо того, які переваги матимуть власники COVID-сертифікату в Україні, підсумував санлікар.

Друга партія Pfizer прибуде в Україну після 17 травня — Ляшко