«Маємо протидіяти монополії «Газпрому» в ЄС». У «Оператора ГТС» прокоментували угоду між США та ФРН
Getty Images

США та ФРН офіційно домовились щодо будівництва «Північного потоку» і оприлюднили відповідну спільну заяву.

Перш за все, США та Німеччина зазначили, що рішуче підтримують суверенітет, територіальну цілісність, незалежність України та її європейський шлях, та підтверджують необхідність заходів проти російської агресії.

Що обіцяють Україні

Німеччина зобов'язується надати Україні додаткову фінансову допомогу обсягом понад €200 млн. Близько €70 млн Німеччина направить на реалізацію двосторонніх проєктів у галузі енергетики, насамперед на розвиток в Україні відновлюваних джерел енергії та збільшення енергетичної ефективності.

США і Німеччина створять фонд обсягом не менше $1 млрд для фінансування розвитку в Україні відновлюваних джерел енергії і підвищення енергетичної безпеки.

Також ФРН зобов'язується сприяти інвестиціям в український енергетичний сектор в обсязі до $1,77 млрд до 2027 року.

Ясності має додати візит Зеленського в США

В Україні відреагували заявою про те, що з Києвом ці домовленості не погодили. Тому наш МЗС ініціює консультації з Німеччиною та Єврокомісією.

Також в «Операторі ГТС України» сподіваються, що ясності та розуміння з цього питання додасть візит Володимира Зеленського до Вашингтону, запланований на 30 серпня.

Про це Сhas News cказала Ольга Бєлькова, директор з питань взаємодії з держорганами та міжнародними організаціями.

«Наразі ми з українськими політиками та дипломатами маємо підсилити роботу з міжнародними партнерами в кількох напрямках: протидія посиленню монополії «Газпрому» на європейських ринках газу та забезпечення непорушних гарантій енергетичної і військової безпеки України», — говорить Бєлькова.

Також, за її словами, необхідно продовжувати перемовини з членами Європейської Комісії щодо дотримання принципу енергетичної солідарності та застосування всіх вимог ІІІ Енергетичного пакету до всіх без винятку учасників ринку газу ЄС та маршрутів постачання.

За будь-якого сценарію «Оператор ГТС» планує продовжувати модернізацію газотранспортної системи і проводити оптимізацію надлишкових потужностей, щоб у разі відсутності транзиту не збільшувати фінансове навантаження на українського споживача.