Майдан, мітинг, ліхтарики. Це не концерт ОЕ 2013 року, це анонс акції на підтримку Навального
Getty Images

Соратники Навального анонсували протестну акцію 14 лютого. Її учасникам пропонують вийти на вулицю з ліхтариками

Керівник штабів Олексія Навального Леонід Волков повідомив, що соратники політика планують провести протестну акцію 14 лютого.

Він пояснив, як буде виглядати новий формат акції. Жителям «великих російських міст» штаби Навального пропонують ввечері вийти на подвір'я, включити ліхтарик в телефоні і так постояти кілька хвилин. Потім зробити фото з акції і викласти в соцмережі.

«Жодного ОМОНу, жодного страху. Може бути, вам здасться, що ці 15 хвилин нічого не змінять — але, насправді, вони змінять все», — написав Волков.

«Це буде якийсь зовсім інший формат. Ми зробимо все набагато хитріше і не будемо намагатися безпосередньо взаємодіяти з поліцією, будемо від цього йти», — розповів Волков «МБХ-Медіа».

Акції на підтримку Навального, якого помістили під варту після повернення з Берліна до Москви, пройшли в багатьох містах Росії 23 і 31 січня. На акціях протесту було рекордне число затриманих, влада порушила десятки кримінальних справ.

2 лютого, коли суд прийняв рішення про заміну Навальному умовного терміну у справі «Ів Роше» на реальний, прихильники політика влаштували акцію в центрі Москви, учасників якої також затримувала поліція. Акція також пройшла в Санкт-Петербурзі.

5 лютого Леонід Волков оголосив, що найближчим часом акцій на підтримку Навального не буде. У зверненні, опублікованому 8 лютого, Волков також говорив, що найближчим часом акції протесту не плануються.

Російське пропагандистське агентство «РІА Новости» вже опублікувало реакцію Кремля: «В котика-мишку грати не будемо, при порушенні закону винних покарають».

Інші коментарі Кремля

Загалом реакція російської влади на протести традиційна. Ось офіційні повідомлення лише за 9 лютого: МЗС Росії повідомило, що представники НАТО провели зустріч з російською опозицією для дестабілізації в Росії. За словами директора департаменту інформації і друку міністерства Марії Захарової, вчора в польському постпредстві в Брюсселі пройшла онлайн-зустріч Волкова і Ашуркова з представниками країн ЄС, США і Британії.

Захарова закликала перестати називати прихильників Навального опозицією. За її словами, це агенти впливу, натовці інструктують їх про формат мітингів.

У Кремлі спростували повідомлення Reuters про виділення ще близько 500 млрд рублів на соцпідтримку на тлі незаконних акцій та напередодні виборів: уряд РФ каже, що це неправда.

Власник вілли в Німеччині, де жив Навальний, звинуватив журналістів «Росії-1» у брехні