Макрон пропонує направляти 4-5% доз щеплень від COVID-19 біднішим країнам
UNICEF

Президент Франції Емманюель Макрон закликав Європу та США терміново надіслати до 5 % від кількості вакцин проти коронавірусу країнам, що розвиваються.

Макрон заявив Financial Times, що відсутність справедливого розподілу вакцин закріпить глобальну нерівність.

Він каже, що не має на увазі мільярди доз відразу ціною мільярди євро. Як повідомляє ВВС, він закликав до «набагато швидшого» розподілу 4-5% доз, які багаті країни вже отримали.

Це не змінить наших вакцинаційних кампаній, але кожна країна повинна виділити невелику кількість доз з тих десятків мільйонів, які їм мають передати. Але дуже швидко, щоб люди на місцях бачили, що це відбувається

Макрон заявив, що канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала європейську ініціативу розподілу вакцин і додав, що він сподівається заручитися підтримкою США.

За відсутності такої схеми Китай і Росія заповнювали прогалину, «прокладаючи шлях до війни за вплив за допомогою вакцини», сказав пан Макрон.

Макрон запропонував план подолання дисбалансу напередодні віртуального саміту країн Великої сімки у п'ятницю.

Коментарі Макрона як відповідь на міжнародні занепокоєння

У середу Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш засудив «дико нерівномірний і несправедливий» глобальний розподіл вакцин від COVID-19. За його словами, лише 10 країн зробили 75% усіх щеплень у всьому світі, тоді як 130 країн ще не отримали жодної дози.

Багатші країни він звинуватив у накопиченні вакцин за рахунок бідніших.

Деякі країни з високим рівнем доходу, зокрема Великобританія та Канада, не раз замовляли достатні дози для вакцинації свого населення.

Експерти у галузі охорони здоров’я запевняють, що, якщо вакцини не розподілятимуть справедливіше, пройдуть роки, перш ніж коронавірус візмуть під контроль на глобальному рівні.

На віртуальному засіданні G7 цього тижня світові лідери, як очікується, визнають нерівність у забезпеченні вакцинами країн із високим та низьким доходом.

Дотепер переважна більшість щеплень проводили країни з високим рівнем доходу.

Білий дім заявив, що президент США Джо Байден офіційно пообіцяє $4 млрд на фінансування глобальної схеми розподілу вакцин COVAX.

BBC повідомляє про очікування, що прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, який очолить засідання, теж запропонує «надлишкові» дози COVAX.

Нині щонайменше 110 млн людей заразилися COVID-19 у всьому світі, а понад 2,4 млн померли, згідно з даними Університету Джона Хопкінса.

В ЮНІСЕФ розповіли, коли в Україна отримає вакцини Pfizer