11 листопада у День незалежності Польщі у Варшаві пройшов Марш незалежності. Його організували представники націоналістичних і ультраправих організацій. Акція закінчилася сутичками з поліцією.
Про це повідомляє TVN24.
Учасники маршу мали пересуватися на авто через коронавірусні обмеження. Проте до них приєдналася велика група піших людей з прапорами Польщі, фаєрами і петардами. Вони йшли від центру міста до Національного стадіону на правому березі Вісли.
To jest ten Bóg, Honor i Ojczyzna? To jest ten patriotyzm? To idiotyzm, prostactwo, nacjonalizm i wandalizm. Panowie spowodowali pożar w mieszkaniu. To jest właśnie prawdziwe i bezpośrednie zagrożenie dla polskich rodzin. 🇵🇱#NIEdlanacjonalizmu #11listopada pic.twitter.com/CVDdr6fH9c
— Igor Wojciechowski (@I_Wojciechowski) November 11, 2020
Недалеко від Понятовського моста учасники запустили кілька петард у вікно квартири, де висів райдужний прапор. У квартирі виникла пожежа.
Представник мерії Варшави Кароліна Галецька підтвердила, що були зіткнення з поліцією і небезпечні. Водночас вона підкреслила, що в цій ситуації правоохоронні органи і поліція мають право діяти.
У МВС заявили, що в сутичках постраждали декілька поліцейських.