Маск (не) говорив із путіним перед публікацією свого «мирного плану» для України

Політолог Ян Бреммер, президент консалтингової компанії Eurasia Group, заявив, що Ілон Маск говорив із володимиром путіним перед тим, як запропонувати план припинення війни в Україні, який широко критикувала громадськість, українські та іноземні політики.

Про це повідомляє Vice.

За словами Бреммера, Маск сказав йому, що путін готовий до переговорів тільки у тому випадку, якщо крим залишиться російським, Україна погодиться на нейтралітет і визнає анексію Луганщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.

Маск також нібито сказав політологу, що, мовляв, путін пообіцяв йому досягнути цих цілей «незважаючи ні на що». Також президент рф припустив можливість завдання ядерного удару, якщо українські війська увійдуть на територію Криму.

За словами Бреммера, бізнесмен сказав йому, що потрібно зробити все, аби уникнути такого розвитку подій. Політолог також додав, що Маск відмовився від прохання України підключати термінали Starlink на території Криму.

Сам Ілон Маск заперечує, що така розмова була. За його словами, востаннє він спілкувався із володимиром путіним 18 місяців тому.

«Мирний план» Ілона Маска

Нещодавно бізнесмен та мільярдер Ілон Маск спричинив скандал, опублікувавши у Twitter свої пропозиції щодо завершення війни в Україні. Гендиректор Tesla запитав, чи погоджуються користувачі на наступні умови російсько-українського миру:

  • провести вибори на анексованих землях під наглядом ООН. Росія йде, якщо на це буде воля народу;
  • зробити Крим формально частиною росії. «Як це було з 1783 року (до помилки Хрущова)»;
  • забезпечити водопостачання Криму;
  • Україна залишається нейтральною.

Хоча більшість опитаних висловились проти такого сценарію, Маск продовжив відстоювати свою точку зору і отримав шквал критики, у тому числі, від українських представників дипломатії.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Ілон Маск знову хоче придбати Twitter за $44 млрд — ЗМІ