Маск презентував робота-гуманоїда для походів у магазин. Якщо він повстане, його можна буде подолати (відео)
Tesla

Ілон Макс, засновник компанії Tesla, презентував робота-гуманоїда, який має з’явитися у 2022 році. Він має зовнішність, подібну до людської, і майже такі ж «характеристики». Бізнесмен та винахідник каже, що робота можна буде застосовувати для виконання небезпечних або рутинних задач.

Презентація відбулась на Дні штучного інтелекту Tesla в Каліфорнії, повідомляє СNBC.

Робот має кодове ім’я Optimus. Він заснований на чипах і датчиках, які використовують в автомобілях Tesla для автономного водіння. Тому Маск зауважив, що його компанію вже зараз можна вважати найбільшою в світі робототехнической компанією, тому що їхні автомобілі «це напіврозумні роботи на колесах».

Tesla Bot матиме зріст 172 см і вагу 57 кг. Його ноги дозволять рухатись зі швидкістю до 8 км/год. Сила його рук також не відрізнятиметься від середньої людської. Робот зможе піднімати 4,5 кг в одній руці або загалом близько 20 кг. Максимальне навантаження складе 68 кг.

Видання пише, що Tesla спеціально не наділяла робота надможливостями, щоб люди могли втекти або подолати його у разі, якщо щось піде не так. Сам Маск жартома заспокоїв, що його винахід буде «доброзичливим».

Замість обличчя у гуманоїда буде екран з корисною інформацією. Працюватиме Tesla Bot на автономному комп'ютері за допомогою нейронних мереж, які дозволять йому розпізнавати навколишнє середовище і орієнтуватися у ньому.

Ілон Маск зазначив, що робота можна буде застосовувати для виконання небезпечних завдань або нудних, які не дуже люблять деякі люди. Наприклад, робити покупки в магазині.