Мерія Амстердама хоче перенести з центру квартал «червоних ліхтарів»
Getty Images

Влада Амстердама вирішила закрити й підшукати нове місце для кварталу «червоних ліхтарів», оскільки за сексом їде лише певний тип туристів. Про це пише видання The Guardian.

Мер міста Фемке Халсема хоче закрити значну кількість вікон у вузьких провулках, її підтримала широка група політичних партій. Серед них — партія голландського прем'єр-міністра Марка Рутте, а також Лейбористська партія та «Зелені».

Халсема стверджує, що вікна публічних будинків мають бути зачинені, оскільки деякі іноземці «ображають і принижують» співробітниць закладів на очах інших «добропорядних туристів».

«Туристи можуть насолоджуватися красою та свободою міста, але не будь-якою ціною. Ми повинні жорстко втрутитися», — зазначив Дідерік Бумсма з партії CDA.

Мерія хоче перенести «еротичний центр» подалі від центру міста. Працівникам запропонують переїхати до спеціально побудованого центру в іншу частину Амстердама, місцезнаходження якого ще не визначили.

Коли ідею вперше запропонували, лобістська група під назвою Red Light United заявила, що 90% з 170 опитаних жінок — секспрацівниць хотіли працювати у вікнах на вузьких провулках та вулицях каналів Сінгеля та Де-Валлена. Один із членів групи під псевдонімом Foxxy сказав тоді газеті Het Parool: «Переміщення цих робочих місць не є можливим, оскільки тоді клієнти не знатимуть, де знайти секспрацівниць».

Однак більшість радників погодились, що переїзд необхідний для зміни типу туристів, які відвідують Амстердам.

З осені 2019 року Нідерланди офіційно припинили використання назви «Голландія» через асоціації з кварталом «червоних ліхтарів».

Через пандемію COVID-19 туристична галузь за прибутковістю повернулася до рівня 1990 року