404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Мінфін США вперше очолила жінка
Getty Images

Сенат США затвердив висунуту новообраним президентом Джо Байденом кандидатуру Джанет Єллен на посаду керівника Міністерства фінансів.

Як повідомляє Reuters, за її кандидатуру проголосували більшість сенаторів. Єллен стала першою жінкою — міністром фінансів США.

Єллен співпрацюватиме з Конгресом з питань пом'якшення наслідків COVID-19, перегляду політики санкцій США та посилення фінансового регулювання.

Трансляція голосування велася на сайті верхньої палати парламенту.

За затвердження Єллен проголосували 84 сенатори з 100. Кандидатура вважається схваленою, якщо за неї голосує проста більшість сенаторів.

Перегляд санкційної політики США

За кілька днів до голосування Йеллен виступала на слуханнях у фінансовому комітеті сенату. Там вона заявила, що в разі схвалення її кандидатури вона перегляне санкційну політику США. Вона уточнила, що попросить свого заступника провести всебічний огляд санкцій політики країни для того, щоб обмеження «використовувалися в стратегічних цілях і відповідним чином».

Вона також підтвердила існуючі повідомлення Bloomberg про те, що заступник голови Мінфіну перевірить роботу управління контртерористичної і фінансової розвідки (TFI). Цей підрозділ Мінфіну відповідає за санкції.

Інші плани

Єллен відіграватиме ключову роль у роботі з Конгресом над стимулюванням економіки на тлі пандемії та обіцянками Байдена інвестувати $2 трлн в інфраструктуру, «зелені» енергетичні проекти, освіту та дослідження для підвищення американської конкурентоспроможності.

Мінфін контролюватиме фінансування цих ініціатив й переконуватиме Конгрес підвищити ставку корпоративного податку до 28% з 21% та збільшити податковий тиск на американців.

Республіканці висловили занепокоєння з приводу збільшення боргу в результаті повернення до фіскального консерватизму, повідомляє Reuters. Адже протягом строку правління Трампа виник дефіцит бюджету завдяки скороченню податків у 2017 році та витратам на боротьбу з коронавірусом і його наслідками майже на $5 трлн.

На минулому тижні на слуханням щодо свого обрання Єллен сказала сенаторам, що їм потрібно підвищити мінімальну заробітну плату і «діяти масштабно», застосовувати засоби стимулювання. Інакше США матимуть тривалішу й боліснішу рецесію, спричинену пандемією.

Єллен також заявила, що вона негайно перегляне політику фінансових санкцій США, що здійснюється Міністерством фінансів.

У понеділок Мінфін оголосив про нових членів команди Єллен, серед них деякі «ветерани» адміністрації Обами.

Про Єллен

При президентові Бараку Обамі 74-річна Єллен була главою Федеральної резервної системи США (перша жінка на цій посаді).

З 2014 по 2018 роки Єллен очолювала американську Федеральну резервну систему. Про її висунення на пост глави Мінфіну стало відомо в листопаді.

Раніше сенат затвердив висунуту Байденом на пост директора Національної розвідки Авріл Хейнс, а також Ллойда Остіна як нового главу Пентагону.

Скасували заборону. Трансгендери зможуть служити в армії США