Міністр МЗС Кулеба вважає, що новий уряд Німеччини не буде «антиукраїнським»
УНІАН

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України заявив, що новий уряд Німеччини буде «дуже прагматичним» і не буде «антиукраїнським», а насамперед займатиметься внутрішніми німецькими питаннями.

Про це він сказав в ефірі телеканалу «Дім».

«Я дивлюся на процес коаліційних переговорів у Німеччині спокійно. Це буде дуже прагматичний німецький уряд, він не буде антиукраїнським», — зазначив Кулеба.

За його словами, і лідер соціал-демократів Олаф Шольц, і лідер ХДС Армін Лашет зрозумілі українській стороні.

«Але найважливіше, якою буде коаліційна угода з лібералами і зеленими. Якщо це буде коаліція ліберали, зелені і ХДС або соціал-демократи, то можуть бути відмінності в нюансах. Але на принципові різкі зміни я не чекаю», — зазначив Кулеба.

Також дипломат прокоментував можливу зустріч «нормандської четвірки до завершення каденції канцлера Ангели Меркель.

«У Німеччини спадкова зовнішня політика, тому ми переконані що навіть якщо зараз саміт «нормандський» відбудеться за участі пані Меркель, то ті рішення і зобов’язання які будуть взяті залишаться актуальними і для нового уряду Німеччини, — заявив він.

Вибори канцлера у Німеччині

Згідно з попередніми результатами, німецькі соціал-демократи (SPD) перемогли на виборах до Бундестагу, випередивши християнських демократів Ангели Меркель.

Після закінчення голосування обидва головні претенденти на пост канцлера ФРН — Олаф Шольц і Армін Лашет — заявили про готовність сформувати новий уряд Німеччини.

Жителі Німеччини обрали депутатів 20-го за рахунком Бундестагу.

Через кілька тижнів законодавці мають обрати нового канцлера ФРН, який потім сформує уряд.

Соціал-демократи випереджають партію Ангели Меркель та перемагають на виборах у Німеччині