Міністр охорони здоров’я Британії заразився коронавірусом після вакцинації препаратом AstraZeneca
Getty Images

Міністр охорони здоровʼя Великої Британії Саджид Джавід заразився коронавірусом після вакцинації.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Twitter.

«Сьогодні вранці отримав позитивний результат тесту на коронавірус. Я чекаю результатів ПЛР-тесту», — написав глава британського МОЗ.

Також глава британського МОЗ розповів у відеозверненні, що зробити тест на COVID-19 вирішив, коли відчув легке нездужання. Зараз він ізолювався вдома разом із родиною, поки чекає результатів повторного тесту.

Окремо Джавід закликав тих, хто ще не вакцинувався, «якнайшвидше зробити це».

Хоча вакцини проти коронавірусу не на 100% ефективні в запобіганні інфекції, повністю вакциновані люди з меншою ймовірністю відчуватимуть серйозні симптоми, навіть якщо вони захворіють.

Що відомо про міністра і про ситуацію з COVID-19 в Британії

Саджид Джавід став міністром охорони здоровʼя 26 червня. Його попередник Метт Хенкок пішов із посади після того, як порушив правила соціального дистанціювання, — поцілувавши колегу.

Джавід вакцинований двома дозами препарату AstraZeneca. Перше щеплення він отримав 17 березня, друге — 16 травня.

SkyNews пише, що симптоми в міністра появилися через три дні після того, як він відвідав будинок для людей похилого віку в Лондоні. Крім того, він також зустрічався і з прем’єр-міністром Борисом Джонсоном.

У середині червня влада Великої Британії оголосила, що переносить скасування всіх протиепідемічних обмежень на 4 тижні, яке було заплановане на 21 червня.

Уже понад місяць у Британії зростає кількість випадків коронавірусу.

Крім того, дедалі більше поширюється варіант «Дельта», попри те, що понад 86% усіх дорослих отримали щонайменше одну дозу вакцини від коронавірусу.

Україна посилила контроль над мандрівниками з країн, де поширюється штам коронавірусу «Дельта»