Міністри закордонних справ НАТО проведуть онлайн-зустріч, на якій у тому числі обговорять ситуацію в Україні та Грузії. Також на порядку денному розширення військової присутності Росії в Нагірному Карабаху.
Про це на брифінгу повідомив генеральний секретар Єнс Столтенберг.
Особливу увагу НАТО у контексті зміцнення російських позицій викликали події в Білорусі та у Нагірному Карабаху.
⚠️ LIVE SOON 🕐 13:00 CEST ⚠️
— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) November 30, 2020
🗣️ | Pre-Ministerial press conference previewing two days of #NATO #ForMin online meetings. https://t.co/5dfgMZOk3O
«Ми бачимо посилення російської військової присутності в результаті криз в Білорусі та Нагірному Карабаху. Тому міністри обговорять, що ми можемо зробити у відповідь на зростання російської військової активності на кордонах нашого альянсу», — пояснив Столтенберг.
Зустріч міністрів закордонних справ НАТО проходитиме лише для членів Альянсу. Але на декількох етапах до неї долучаться міністри з України та Грузії й візьмуть участь в обговоренні безпекової ситуації у своїх країнах та в Чорноморському регіоні в цілому.
«Міністри закордонних справ з Грузії та України приєднаються до нас в окремих сесіях, щоб обговорити безпекову ситуацію в Чорноморському регіоні та нашу підтримку для цих двох важливих партнерів», — оголосив гесек НАТО.
НАТО продовжить збільшувати присутність в Чорноморському регіоні
Північноатлантичний альянс планує продовжувати зміцнення своїх позицій у Чорноморському регіоні, в тому числі шляхом співпраці з Україною та Грузією.
Як повідомляє «Європейська правда», про це заявив Столтенберг на брифінгу у Брюсселі напередодні відеоконференції міністрів закордонних справ.
«Чорноморський регіон – стратегічно важливий для НАТО і ми тісно співпрацюємо з нашими партнерами Україною та Грузією, а також трьома країнами-членами — Болгарією, Туреччиною та Румунією. НАТО має величезну присутність у регіоні: ми маємо морську присутність, а також багатонаціональну бригаду, очолювану Румунією», — сказав генсек.
Він зазначив, що Альянс помітно збільшив свою присутність у регіоні, оскільки Росія порушує територіальну цілісність та суверенітет України та Грузії.
«Ми підвищуємо нашу політичну і практичну підтримку. Ми бачимо, що Росія підвищує військову присутність, зокрема, у Криму, саме тому нам треба і надалі зміцнювати свої позиції», — додав політик.
10 листопада у Чорному морі відбулися спільні навчання ВМС ЗСУ та кораблів НАТО.
На засіданні Комісії Україна — НАТО 30 листопада обговорили Кримську платформу та агресивну політику Росії в регіоні.
Також НАТО побудує на авіабазі «Рамштайн» в Німеччині космічний центр для захисту від ворожих дій Росії та Китаю.
Як ми писали раніше, у Польщі відкрили командування армійського корпусу США — перше подібне в Європі.