404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Міністри закордонних справ ЄС схвалили режим санкцій за порушення прав людини, чинний з 10 грудня
Getty Images

Рада ЄС схвалила санкційний механізм ЄС за порушення прав людини. Про це написав у Twitter кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Джозвяк.

«Міністри закордонних справ ЄС схвалили режим санкцій ЄС в області прав людини. Він набуде чинності 10 грудня», — повідомив журналіст.

У жовтні Європейська комісія внесла пропозицію прийняти майбутній санкційній механізм ЄС за порушення прав людини, на зразок Акта Магнітського у США.

Новий санкційний механізм має прискорити реагування ЄС на порушення прав людини у всьому світі. Він передбачає, для прикладу, замороження активів та заборону на в’їзд.

У ЄС оприлюднили деталі, проти кого і за що застосовуватимуть схвалений механізм санкцій

Про це повідомила «Європейська правда» із посиланням на офіційне повідомлення Єврокомісії.

Санкції можуть бути застосовані проти фізичних осіб, юридичних осіб та організацій як з державного, так і недержавного секторів, які відповідальні за серйозні порушення прав людини, залучені до таких порушень чи причетні до них, незалежно від країни.

Санкції Євросоюзу передбачатимуть заборону в’їзду для фізичних осіб та замороження активів фізичних та юридичних осіб.

На додачу особам та організаціям у ЄС буде заборонено надавати кошти особам, що опинилися під санкціями — прямо або непрямо.

Санкційний механізм може бути застосовуваний за такі злочини, як геноцид, злочини проти людяності та інші серйозні порушення прав людини. Наприклад, за застосування тортур, рабства, позасудові страти, свавільні затримання та арешти та ін.

«Під дію санкційного механізму можуть потрапити й інші порушення прав людини чи зловживання, якщо вони є широкомасштабними, систематичними та викликають серйозне занепокоєння — як це визначають цілі спільної політики закордонних справ та безпеки, визначені в Угоді про ЄС», — йдеться у повідомленні.

Визначення та зміни до санкційного списку уповноважена вносити Рада ЄС. Це робиться за пропозицією країни-члена або високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки.

«Сьогоднішнє рішення підкреслює, що просування та захист прав людини залишається наріжним каменем та пріоритетом зовнішніх справ ЄС та відображає рішучий намір ЄС реагувати на серйозні порушення прав людини», — підсумовують політики блоку.

У Верховній Раді розглядатимуть законопроєкт про орган контролю санкційного режиму проти Росії