Міноборони хоче придбати «Залізний купол», як у Ізраїля, для захисту України від ракет
Getty Images

Міністерство оборони України розглядає можливості придбання протиракетної системи на кшталт «Залізного купола», який зараз активно використовує Ізраїль.

Про це розказав Андрій Таран, міністр оборони.

«Останні події в Ізраїлі довели необхідність наявності в країні протиракетної оборони. «Залізний купол» — один із найкращих зразків, але це лише одна зі складових частин. Ще минулого року ми розпочали певні дії щодо створення протиракетної оборони України. Розглядаємо можливості придбання чогось на кшталт «Залізного купола», — заявив Таран.

«Залізний купол» — мобільна система протиповітряної оборони, розроблена в Ізраїлі. Її почали використовувати у 2011 році.

Зараз країна активно застосовує її під час загострення конфлікту з арабською стороною для захисту від ракет, що запускає ХАМАС. Повідомляють, що останніми днями по містах Ізраїля випустили понад 3 тис. ракет — з 90% з них «Залізний купол» впорався.

Система здатна перехоплювати та знищувати тактичні некеровані ракети та артилерійські снаряди, випущені з відстані від 4 до 70 км, а також знищувати безпілотники.

Вартість «Залізного куполу» — $50 млн за батарею, однієї ракети — $40 тис.