Міносвіти змінило правила вступу до аспірантури у 2024 році через ухилянтів

Міністерство освіти і науки України змінило правила вступу на аспірантуру у 2024 році. Це пов’язано з великим напливом чоловіків призовного віку, навчання яким дає відстрочку від мобілізації.

Про це у Facebook повідомив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

За його словами, до початку повномасштабної війни щороку на аспірантуру (бюджет і контракт) вступали близько 7-8 тис. людей.

У 2024 році для складання ЄВІ (обов’язковий тест для вступу до аспірантури і магістратури) зареєструвалися 246 189 людей. 79% з них — це чоловіки, серед яких майже половина (91 561) претендує на вступ до аспірантури.

За словами Лісового, відтепер вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають права на відстрочку. На денній формі навчання збільшать кількість бюджетних місць — з 3200 до 7000.

Єдиний вступний іспит (ЄВІ) залишиться. Прохідний бал ТЗНК (тест загальної навчальної компетентності) — 160. І ця частина буде обовʼязковою для допуску до вступних випробувань. Іспит з іноземної мови є обовʼязковим для вступу до магістратури, але не обовʼязковим для допуску до вступу до аспірантури. Однак зріз знань та загальний рівень врахують.

Щоб система освіти не стала «дірою» для ухилянства, міністерство розпочало її комплексну трансформацію. Також Оксен Лісовий просить повідомляти до правоохоронних органів про всі факти фіктивного навчання.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

На Волині у ТЦК передаватимуть списки відрахованих з університетів — ОВА