У 2023 році обсяги виробництва та поставок українських безпілотників зросли більш ніж у 120 разів. Про це віцепрем’єр з інновацій Михайло Федоров розповів інтерв'ю Reuters.
За його словами, минулого року держава законтрактувала понад 300 000 дронів різних типів і понад 100 000 було відправлено на фронт. І ці цифри не включають волонтерські поставки.
«Лише в грудні доставка дронів була в 50 разів вищою, ніж за весь 2022 рік. Уявіть собі, система не була до цього готова, і я думаю, що логістика не усвідомлювала, що такі обсяги можливі», – сказав Федоров.
Федоров також анонсував виготовлення у 2024 році тисяч далекобійних дронів дальністю 300, 500, 700 і 1000 км. Він зазначив, що зараз в Україні біля 10 компаній виробляють безпілотники, здатні уражати цілі у Москві чи Санкт-Петербурзі. При цьому лише одна з них — державна, а інші — приватні.
Водночас держава виступає у ролі венчурного інвестора. Так, у рамках ініціативи BRAVE1, започаткованої урядом минулого року, військово-технічним стартапам надали близько $2,5 млн США у вигляді грантів, і цю суму планують збільшити приблизно в 10 разів у 2024 році.
«Нам потрібно діяти в антибюрократичний спосіб. У цьому суть прориву у війні технологій. Ми і надалі будемо робити на це ставку, працювати в цьому напрямку. Тому що технології дійсно можуть нас врятувати», — заявив Федоров.
Він додав, що зараз українська безпілотна промисловість значною мірою покладається на компоненти з інших країн, зкоерма з Китаю. Однак уже здійснюються спроби локалізувати виробництво компонентів.
«Тому я думаю, що якщо ми продовжимо цю тенденцію, то до кінця цього року у нас буде багато компаній, які вже виробляють понад 50% своїх компонентів локально», — сказав Федоров.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.