404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Мін’юст США почав перевіряти, чи мають російські компанії зв’язок зі спецслужбами РФ
Getty Images

Мін’юст США почав перевірку десятка російських компаній, які можуть загрожувати американським ланцюжкам постачань. Про це повідомив помічник генпрокурора США Джон Демерс агентству Reuters.

Демерс сказав, що слідчі будуть шукати зв'язок між конкретною компанією і російськими спецслужбами під час оцінки, чи становить компанія загрозу. За його словами, також Штати вивчать іноземні компанії, у яких є бек-офіси в Росії.

Посадовець  відмовився повідомити, які саме компанії вивчає Мін’юст.

За його словами, розслідування нині ранній стадії і може тривати місяцями. Демерс зазначив, що «ми приступили до першого етапу аналізу».

Перевірка може привести до того, що дані щодо деяких російських компаній Мін’юст передасть до Міністерства торгівлі для «подальших заходів».

Посадовець сказав про перевірку на тлі того, що США оголосили про видворення 10 російських дипломатів та нові санкції проти РФ за втручання у вибори і зловмисну ​​кібердіяльність. Зокрема, санкції наклали на шість російських технологічних компаній, які надають підтримку російським розвідувальним службам та сприяють шкідливій кібердіяльності. Також у санкційний список потрапили 32 юридичні та фізособи, які здійснювали спроби уряду Росії впливати на президентські вибори у США 2020 року.

«Зараз час деескалації». Байден запропонував Путіну провести саміт в Європі цього літа