Місія МАГАТЕ виїхала до Запорізької АЕС

Вранці 31 серпня місія МАГАТЕ виїхала з Києва до Енергодару. Сьогодні вона має відвідати Запорізьку атомну електростанцію. Про це повідомляє Reuters.

Напередодні місія прибула до Києва, а її керівник, голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Голова держави наголосив на необхідності «термінової демілітаризації станції, виведення будь-яких військових росії з вибуховими речовинами, будь-якою зброєю, звільнення нашої станції, створення демілітаризованої зони і переходу станції під контроль української держави».

Ґроссі на брифінгу у Києві заявив, що місія планує провести на станції декілька днів, зокрема поспілкуватися з персоналом, і доповісти за підсумками поїздки. МАГАТЕ також має намір встановити на станції постійне представництво.

При цьому екснардеп-колаборант Євген Балицький, якого росіяни призначили головою окупаційної адміністрації Запоріжжя, заявив, що місія нібито розрахована лише на один день.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У разі аварії на ЗАЕС, радіація накрила б частину росії — Енергоатом (карта)