Місячне сяйво да Вінчі 21 травня: що це таке і коли спостерігати

У неділю, 21 травня 2023 року, в небі можна спостерігати незвичне явище — сяйво темного боку Місяця.

Це астрономічне явище ще у XVI столітті описав Леонардо да Вінчі, тому його іноді називають «сяйвом да Вінчі», інформує The Guardian.

Сhas News пояснює, що це таке і коли його можна побачити в Україні.

Що таке місячне сяйво да Вінчі

Сяйво да Вінчі — це ефект, коли у нас можна спостерігати не лише освітлену яскраву частину Місяця, але й його темну поверхню, яку підсвічує світло від Землі.

Виглядає це так: яскравий тоненький серп Місяця і слабко освічена решта кола.

Такий ефект виникає через сонячний світ, який відбивається від поверхні Землі на Місяць. Вчені пояснюють, що відбивна здатність нашої планети в 50 разів більша, ніж у Місяця. Ми звикли спостерігати за яскравим повним Місяцем з Землі. Але якщо подивитися навпаки — з Місяця на Землю — можна побачити, що Земля виглядає в 50 разів яскравішою за повний Місяць, що ми бачимо з Землі.

Тому на Місяці ніколи не буває справді темної ночі завдяки сонячному світлу, що відбивається від Землі.

Таке сяйво Місяця у XVI столітті описав Леонардо да Вінчі. Тому ефект, коли темний бік супутника слабко підсвічений називають «сяйвом да Вінчі». А ще — «попелястим сяйвом» або «старим Місяцем в обіймах нового».

Коли спостерігати сяйво да Вінчі у травні 2023 року

Незвичне астрономічне явище можна побачити 21 травня після заходу сонця.

В цей день в Києві сонце сідає о 20:47. Після цього треба шукати Місяць на західній частині неба. Яскравий серп складатиме менше 5% місячного диску, решта поверхні буде слабко підсвічена, що створить ефект сяйва.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Місячний календар на травень 2023: коли новий і повний Місяць