Міжнародний кримінальний суд відкриє перші дві справи щодо воєнних злочинів рф проти України — NYT

Міжнародний кримінальний суд має намір відкрити дві справи щодо воєнних злочинів, пов'язаних з російським вторгненням в Україну. Суд домагатиметься видачі ордерів на арешт кількох осіб.

Про це пише The New York Times.

Ці кримінальні справи є першими міжнародними обвинуваченнями, висунутими від початку повномасштабного вторгнення рф, і порушені після кількох місяців роботи спеціальних слідчих груп. У них стверджується, що росія викрадала українських дітей і підлітків й відправляла їх у російські табори перевиховання, а також що Кремль навмисно завдавав ударів по об'єктах цивільної інфраструктури.

Головний прокурор Карім Хан має спочатку представити свої обвинувачення групі суддів із досудового провадження, які вирішать, чи дотримано правових норм для видачі ордера на арешт, чи слідчим потрібні додаткові докази.

Поки незрозуміло, кому суд планує пред'явити обвинувачення у кожній справі.

Деякі дипломати та експерти заявили про можливість пред'явлення обвинувачень російському диктатору володимиру путіну, оскільки суд не визнає імунітет глави держави у справах, пов'язаних із воєнними злочинами, злочинами проти людяності або геноцидом.

Проте ймовірність судового розгляду залишається невеликою, кажуть експерти, оскільки суд не може розглядати справи заочно, а росія навряд чи видасть своїх чиновників.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Російського пілота, який скинув вісім бомб на Харківську телевежу, засудили до 12 років в'язниці