МОЗ назвало дати поставки вакцини AstraZeneca в Україну — 20-22 лютого

Перша партія вакцини AstraZeneca приїде в Україну 20-22 лютого. Про це заявив керівник експертної групи з питань імунопрофілактики МОЗ Сергій Литовка, повідомляє «Громдаське».

Він запевняє, що міністерство ще не витратило кошти на вакцину, а перерахує їх тільки, коли препарат прибуде в Україну. 

«У нас в бюджеті є програма, яка пов’язана з вакцинацією, на неї закладено 2,6 млрд грн. Це означає, що кошти надійдуть постачальнику і виробнику у разі доставки якісного продукту на територію України», — сказав Литовка.

З його слів, компанія-постачальник обіцяла, що вакцина надійде 18-25 лютого. МОЗ не впливає повністю на надходження вакцини

Раніше в МОЗ заявляли, що 15 лютого стане днем початку вакцинації в Україні.

Ввечері напередодні цього дня в ефірі українського телеканалу міністр Максим Степанов повідомив, що поставки вакцин COVAX Pfizer «трішечки затримуються».

Він сказав, що можна розраховувати, що згідно з контрактом, укладеним з індійським інститутом Serum Institute, вакцина AstraZeneca приїде в Україну 16 або 17 лютого.  Але 18 лютого міністр опублікував фото з літака, який прямує в індійське місто Пуне.  Міністр пообіцяв особисто проконтролювати відправку першої дози, яка згідно контракту мала б бути вже в Україні.

Степанов вилетів до Індії на переговори по вакцинах від COVID-19