МОЗ почало розслідування через інформацію про торгівлю вакциною Pfizer у приватних медзакладах

Міністерство охорони здоровʼя почало службове розслідування після інформації про продаж вакцини від коронавірусу виробництва компаній Pfizer і BioNTech у приватних медичних закладах.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Можливою причиною початку розслідування стали сторіс Instagram-блогерки Аліни Френдій, яка в соцмережі показала, що йде з чоловіком Петром Заставним вакцинуватися у приватну клініку препаратом Pfizer.

«До вакцинації зараз прикуто багато уваги, але ми все одно отримали повідомлення про можливі зловживання із вакцинами. Дякуємо ЗМІ за пильність та інформування. Ми одразу ж відреагували та почали розбиратись в ситуації», — сказав Віктор Ляшко, очільник МОЗ.

За його словами, МОЗ нарощує інфраструктуру і залучає приватні установи та лікарів-ФОП.

Вони можуть сформувати пункти щеплень або мобільні бригади з імунізації від COVID-19 і вакцинувати громадян у різних регіонах України, уклавши контракти з Національною службою здоров'я України. Відповідно до цього вони отримують ті чи інші види вакцин для роботи.

«Торгувати вакцинами сьогодні — значить наражати на смертельну небезпеку тих, кому мала дістатись саме ця доза препарату», — сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У міністерстві зазначили, що вакцину Comirnaty зараз вводять певним групам ризику, педагогам і організованим колективам, які зареєстрували свої заявки в контакт-центрі МОЗ. У пунктах вакцинації й центрах масової вакцинації доступні AstraZeneca (Covishield, SKBio) і CoronaVac від Sinovac Biotech.

Коли вакцина від Pfizer буде доступна українцям

В МОЗ зазначають, що наприкінці липня — на початку серпня в Україні розпочнеться останній, п’ятий етап вакцинації населення від коронавірусу.

Тоді щеплення робитимуть усім охочим. На цьому етапі в пункти масової вакцинації прибудуть усі доступні в Україні вакцини, зокрема Pfizer.

На Вінниччині невдовзі після COVID-щеплення помер чоловік. У MOЗ оголосили про початок розслідування