Може збивати балістичні ракети: що відомо про систему ППО SAMP/T (Mamba)

Україна може отримати сучасну систему протиповітряної оборони SAMP/T на прізвисько Mamba. Президент Володимир Зеленський та українські дипломати вже неодноразово зверталися із відповідним проханням до урядів Франції та Італії.

Історія створення SAMP/T (Mamba)

ЗРК SAMP/T (Mamba) — це спільна італійсько-французька розробка. Він виготовляється європейським консорціумом Eurosam, утвореним MBDA Italy, MBDA France і французькою компанією Thales.

Проєкт із створення SAMP/T розпочався 5 грудня 1989 року, коли було підписано угоду про початок «Фази 1», яка завершилася в 2003 році, і була спрямована на задоволення вимог НАТО «Оборона наземного району». «Фаза 2» почалася в тому ж році й завершилася в 2006 році. Завершальна фаза відбулась в 2014 році.

ЗРК SAMP/T (Mamba) — технічні характеристики

Зенітно-ракетний комплекс середньої дальності SAMP/T призначений для захисту від літаків та деяких балістичних ракет.

До складу комплексу SAMP/T (Mamba) входять:

  • багатофункціональна РЛС типу Thompson-CSF ARABEL;
  • кабіна бойового управління FCU (Fire Control Unit), у якій розміщується апаратура системи управління, що обробляє всю інформацію про повітряну обстановку в режимі реального часу, а також дві консолі системи відображення;
  • ракети Aster-30;
  • самохідні пускові установки вертикального старту на автомобільному шасі Astra/Iveco або Renault-TRM-10000 (колісна формула 8х8) із пусковими модулями на 8 боєготових ракет у транспортно-пускових контейнерах.

Багатофункціональна РЛС ARABEL X-діапазону може здійснювати огляд простору, виявлення та супровід цілей, а також наведення ракет на мету шляхом передачі команд управління на її борт. Дальність виявлення цілей до 80 км.

Пуск ракети із системи ППО ЗРК SAMP/T (Mamba)

Зенітна ракета Aster-30 має стартову масу в 510 кг, зокрема масу бойову частину вогою 20 кг, та максимальну швидкість польоту до 1400 м/с. Завдяки цьому комплекс SAMP/T (Mamba) може знищувати ворожі літаки на дальності від 3 км до 100 км і балістичні ракети на дальності від 3 км до 25 км, висота ураження — до 25 км.

Пуск ракети Aster / ЗРК ППО SAMP/T (Mamba)

ЗРК SAMP-T має мінімальний час реакції і високий темп стрільби — 8 ракет можуть бути запущені за 10 секунд.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

США можуть передати Україні обладнання для створення «розумних бомб»