Володимир Зеленський видав указ про протидію корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам.
Відповідний документ було опубліковано на сайті Офісу президента.
Згідно з указом президента, протягом місяця Офіс генпрокурора, СБУ, ДБР, Національна поліція, НАБУ мають прозвітувати про вжиті заходи щодо виявлення порушень під час встановлення інвалідності посадовим особам. Після таких перевірок зазначені органи мають провести кадрові рішення.
Кабінету міністрів України було доручено забезпечити:
- виконання рішення РНБО про військово-лікарську експертизу в ЗСУ;
- створення робочих груп з перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам;
- протягом трьох місяців зробити доповідь про результати перевірок МСЕК;
- підготовку плану впровадження цифровізації проходження всіх етапів МСЕК разом із МОЗ та Мінцифри;
- проведення разом із Пенсійним фондом, ДБР, СБУ та Нацполіцією аудиту нарахування пенсійних виплат посадовцям.
Верховній Раді разом із Міністерством охорони здоров’я рекомендують розробити законопроєкт про реформування системи медико-соціальної експертизи, передбачивши, в тому числі, ліквідацію медико-соціальних експертних комісій із 31 грудня 2024 року.
Також указом рекомендується НАЗК перевірити та актуалізувати дослідження Топ-10 корупційних ризиків медико-соціальної експертизи щодо встановлення інвалідності до 30 листопада 2024 року.
Документ також передбачає зміни до КК України, які визначали б голову та членів медико-соціальних експертних комісій суб'єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.
Цей указ набуває чинності з 22 жовтня.
Таке рішення стало відповіддю на численні випадки оформлення фальшивих інвалідностей серед посадовців. Пізніше Генпрокурор Андрій Костін на тлі скандалу заявив, що подає у відставку.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.