Мусульманам вперше за час карантину дозволили відвідати Мекку для паломництва
Ashleigh Stewart

Саудівська Аравія відкрила паломництво Умра до Мекки для мусульман з інших країн з 1 листопада, повідомляють саудівські ЗМІ. Королівство, як повідомляє ВВС, послаблює заходи, які було вжито для запобігання поширенню коронавірусу.

«Паломництво Умра дозволено для мусульман з усього світу», — заявило державне телебачення Саудівської Аравії, посилаючись на заяву Міністерства паломництва. Саудівський телеканал, що базується в Дубаї, «Аль-Арабія», заявив, що Умру дозволено з 1 листопада.

Кааба / Фото CNA

Іноземних паломників-мусульман впустили до Великої мечеті в Мецці вперше після введення карантинних обмежень сім місяців тому.

Паломники вирушають до храму із шестигодинними інтервалами з чотирьох окремих місць у Мецці, щоб уникнути порушення соціальної дистанції. Місткість приміщення також обмежили — максимум 6000 паломників на день

З неділі приблизно 10 000 паломників з-за кордону отримали право здійснити паломництво Умра, яке мусульмани традиційно можуть здійснити в будь-який час.

Вони мають самоізолюватися протягом трьох днів після прибуття до Саудівської Аравії, перш ніж їм дозволять обійти Каабу — найсвятіше місце в ісламі — у центрі Великої мечеті.

Паломники в Мецці / Фото Ashleigh Stewart

З початку пандемії Саудівська Аравія повідомила про 347282 випадки заражень COVID-19 та 5402 випадки смерті, а також про 333842 випадки одужання. Держава поетапно відновлює допуск до своїх мечетей в рамках поступового пом'якшення обмежень по всьому королівству.

Жителям Саудівської Аравії було дозволено виконувати Умру в жовтні.

Тільки 10 тисячам жителів Саудівської Аравії дозволили здійснити щорічне паломництво — хадж — в липні цього року, що значно менше порівняно з мільйонами, які брали участь у попередні роки.

У лютому Саудівська Аравія закрила кордони для іноземних паломників Умри, а в березні зупинила участь у паломництвах власних громадян.

У липні держава дозволила обмеженій кількості вітчизняних паломників здійснювати хадж.

Умра — мале паломництво до мекканської Кааби, яке може проводитись у будь-який час, на відміну від хаджу, який має конкретні дати згідно з ісламським місячним календарем. У ісламі здійснення самостійної умри вважається актом особистого благочестя і, на відміну від хаджу, не є обов'язковим обрядом.

 

Прем'єр-міністр Пакистану просить Facebook заборонити ісламофобський вміст