404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
МВС Білорусі створило базу даних протестувальників за наказом Лукашенка

Міліція Білорусі створила базу даних про учасників протестних акцій проти самопроголошеного президента країни, які почалися влітку.

У базі є інфомація про стать, вік, регіон проживання, місце роботи або навчання протестувальника, а також про його чи її захоплення. У єдиній інформаційній системі перераховані учасники акцій, користувачі чатів, адміни каналів у Telegram.

Про нововведення повідомив начальник управління охорони правопорядку і профілактики ДУВС Мінського міськвиконкому Олександр Купченя в ефірі телеканалу «Білорусь 1». Він оголосив, що силовики зібрали дані людей, затриманих або ідентифікованих під час масових акцій протесту, що почалися після виборів 9 серпня.

Перший заступник голови МВС Білорусі, начальник міліції громадської безпеки Юрій Назаренко повідомив, що доручив створити таку базу самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко.

Як стверджують працівники МВС РБ в сюжеті, учасників акцій перевірятимуть по базі даних, і, якщо людина брала участь у протестних мітингах повторно, це буде мати «суттєве значення при розгляді справи про адміністративне правопорушення в суді».

Belsat публікує запевнення Купченя про те, що оперативно-ситуаційний штаб у Мінську працює цілодобово. Чиновник каде, що МВС цілодобово моніторить за допомогою відеоспостереження всі громадські місця, основні площі й точки, де проходили «несанкціоновані масові заходи».

Як ми писали раніше, суд у Мінську визнав Telegram-канал NEXTA «екстремістським».

У Білорусі проходять «Марші народного трибуналу» і нові затримання