404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
МВС Білорусі збирається проголосити біло-червоно-білий прапор нацистською символікою

Головне управління по боротьбі з оргзлочинністю і корупцією МВС Білорусі хоче віднести біло-червоно-білий прапор до нацистської символіки. Його можна буде використовувати тільки у фільмах, театральних постановках, в архівній і музейній роботі.

Про це заступник начальника ГУБОПІК Михайло Бедункевич сказав у інтерв'ю виданню «СБ. Беларусь сегодня».

За його словами, спроби ходити вулицями з такого кольору прапорами будуть «дуже жорстко припинятися».

«Найближчим часом будемо виступати з ініціативою щодо включення в список нацистської символіки бчб-прапора, що використовувався всіма колабораціоністськими організаціями на території БРСР в роки окупації», — заявив представник МВС.

Біло-червоно-білий прапор Білорусі був символом масштабних протестів в країні. Кілька місяців білоруси вимагали відставки Олександра Лукашенка.

Наближений до оточення Лукашенка Telegam-канал «Пул первого» повідомляв, що білорусів з березня почали штрафувати за використання біло-червоно-білого прапора. За використання такого прапора громадянам доведеться сплатити 580 білоруських рублів.

У грудні 2020 року Лукашенко назвав протести в Білорусі «спробою відродити нацизм» під час відвідування мінського ОМОНу, передає БЕЛТА. Тоді ж Лукашенко порівняв біло-червоно-білий прапор з нацистською символікою. «Ми вже з вами бачили таких у кадрах німецької кінохроніки, вони захоплено марширували з бчб-прапорами і портретами фюрера», — заявив самопроголошений президент Білорусі.

Лукашенко дозволив застосовувати бойову техніку при розгоні активістів