Отримуємо знаки по-новому. МВС оновило правила видачі автомобільних номерів
iStock

Сервісні центри МВС видаватимуть номерні знаки на транспортні засоби не за місцем прописки власника, а за місцем здійснення реєстрації (перереєстрації) автівки.

Про це повідомила пресслужба МВС.

«Міністерством внутрішніх справ України прийнято наказ від 2 березня 2021 року №166, який набуває чинності з моменту опублікування. Він встановлює єдині зразки державних номерних знаків транспортних засобів та вимоги до них. Зокрема, визначені правила застосування, типи та основні розміри державних номерних знаків, встановлені вимоги до інформаційного змісту та технічних характеристик», — йдеться у повідомленні.

Основним нововведенням, що запроваджується, є зміна визначення адміністративно-територіальної належності транспортного засобу, а саме не за місцем прописки власника, а за місцем здійснення реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу.

«Тобто, кожний сервісний центр МВС видаватиме на транспортні засоби, незалежно від місця прописки власника, номерні знаки лише своєї області», — додали у відомстві.

Зазначені вимоги не поширюються на номерні знаки, які громадяни залишили на платному зберіганні в сервісному центрі МВС.

У міністерстві вважають, що таке нововведення дозволяє оптимізувати процес забезпечення сервісних центрів МВС номерними знаками, а також уникнути зайвих витрат. Це призведе до економії бюджетних коштів, вважають у відомстві.

Українці стали купляти більше техніки протягом 10 років — Держстат