МВС Росії погрожує вислати з країни 150 тис. українців-нелегалів
Getty Images

Міністерство внутрішніх справ Російської Федерації вимагає від країн Співдружності незалежних держав (СНД), щоб їх громадяни, які нелегально перебувають у РФ, до 15 червня залишили країну.

«Якщо ми з вами цю чисельність до 15 червня не приберемо, як того передбачає указ президента, ці люди будуть піддані покаранню аж до видворення і закриття кордонів. Мені б хотілося, щоб ви в своїх державах за допомогою роботи із засобами масової інформації, блогерами провели агітаційну роботу», — заявив Олександр Горовий, заступник міністра внутрішніх справ Росії.

Згідно з оприлюдненою МВС РФ статистикою, на сьогодні в країні перебуває понад 332 тис. нелегальних мігрантів з Узбекистану, 247 тис. — з Таджикистану, 152 тис. — з України, 120 тис. — з Азербайджану, 115 тис. — з Киргизстану, 61 тис. — з Вірменії, 56 тис. — з Молдови, 49 тис. — з Казахстану.

Водночас, за даними Міністерства юстиції України, наша країна є однією з держав-засновниць СНД, але не є державою — членом СНД, як така, що не підписала Рішення про прийняття Статуту СНД.

Кабмін схвалив вихід України з угоди СНД щодо міграції