Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест проти показу проросійського фільму «Росіяни на війні» в межах Венеційського кінофестивалю.
В МЗС підкреслили, що демонстрація стрічки є образою для жертв війни та слугує інструментом російської пропаганди, викривляючи реальність російської агресії.
«Ми вимагаємо припинити спроби надання Росії міжнародної культурної сцени, яку РФ використовує для відбілювання своїх злочинів. Російські солдати, які вчиняють звірства в Україні, мають отримувати слово не на престижних кінофестивалях, а на лаві підсудних», — заявило МЗС України.
Також у листі, надісланому Послом України в Італії Ярославом Мельником президенту Венеційської бієнале пану Пʼєрпаоло Буттафоко, наголошується на недопустимості демонстрації стрічки в умовах війни росії проти України.
«Ми вражені рішенням журі Венеційського кінофестивалю обрати фільм «Росіяни на війні» російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової для позаконкурсної програми. Ми вважаємо цей вибір недоречним і образливим стосовно українського народу», — йдеться у листі.
Генеральне консульство України в Торонто також звернулося до організаторів Міжнародного кінофестивалю в Торонто з вимогою скасувати показ цього фільму.
Фільм «Росіяни на війні»: про що він
«Russians at War» («Росіяни на війні») — документальна стрічка російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової, колишньої співробітниці пропагандистської медіамережі Russia Today. Трофімова майже рік провела з російським батальйоном, який воює на сході України.
Фільм створено в копродукції Канади та Франції. В його описі вказано, що він розповідає історії російських солдатів, які нібито «допоможуть глибше зрозуміти цю війну».
У фільмі показані лише короткі проблиски реальних боїв, він не дає розуміння про руйнування, які росія спричиняє в Україні.
Зокрема, у стрічці фігурує українець, який воює на боці росії та розповідає, що в Україні громадянська війна і що Україна бомбила власні східні області. Інший персонаж транслює класичний російський наратив про українців-нацистів.
Герої фільму — «бідні прості росіяни», які воюють тільки за гроші, не розуміють, навіщо потрібна ця війна, плачуть за загиблими й взагалі ними маніпулюють політики.
Українські режисери, дипломати та громадські діячі сприйняли цей фільм як образу і назвали його спробою виправдати війну росії проти України та приховати численні воєнні злочини, вчинені російськими військовими.
Однак автор фільму наполягає, що створила «антивоєнний» фільм і хотіла показати «цілком звичайних людей», які воюють у складі армії рф. Також, за її словами, фільм мав спростовати уявлення, яке існує на Заході, що всі російські військові — це злочинці.
5 вересня фільм показали на Венеційському кінофестивалі.Тепер його хочуть показати й на Міжнародному кінофестивалі в Торонто.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.