404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
На австралійському Великому Бар'єрному рифі вчені виявили 500-метровий кораловий риф розміром з хмарочос
Britannica.com

Австралійські вчені виявили риф, вищий за Емпайр Стейт Білдінг та Сіднейську вежу, у північному кінці Великого Бар'єрного рифу біля мису Йорк у штаті Квінсленд.

Вертикальний риф, схожий на клинок, знаходиться приблизно за 130 км від Кейп-Йорка, північно-східної околиці Австралії, повідомляє британське видання The Guardian. Вчені знайшли його під час проведення 3D-картування морського дна кораблем, що належить Каліфорнійському некомерційному Інституту океану Шмідта.

Том Брідж з ARC — Центру передового досвіду для вивчення коралових рифів при Університеті Джеймса Кука, головний дослідник експедиції — сказав, що ширина рифу біля основи — 1,5 км, висота — півкілометра. Риф звужується до 40 метрів на вершечку.

Це перший великий відособлений риф, знайдений у цьому районі з кінця ХІХ століття, коли ще сім рифів було виявлено на 150-кілометровій ділянці океану, сказав Бридж.

«Це великий риф, про який ми не знали. Це підкреслює те, наскільки мало ми знаємо про велику частину океану, навіть про Великий Бар’єрний риф. Він займає 344 тис. квадратних кілометрів — більше, ніж площа багатьох європейських країн — і лише близько 6 або 7% з нього є типовими мілководними рифами».

Окремі рифи прилягають до дна океану не на континентальному шельфі, але не є частиною основного корпусу Великого Бар'єрного рифу.

Нещодавно відкритий риф у верхній частині не містить багато твердих коралів, але має «неймовірну кількість» губок, морських віял та м'яких коралів. Це свідчить про те, що ця область багата поживними речовинами, які переносяться сильними течіями.

Брідж заявив, що камера на підводному роботі, який використовувався для дослідження рифу, показала, що в утворенні мешкає велика кількість рифових риб, включаючи крихітних сокирок та сріблястих акул.

«Не тільки неймовірно детально намалювати риф, але й побачити це відкриття за допомогою робота Субастіана — це неймовірно», — сказав керівник експедиції Роб Біман.

Після відкриття, ймовірно, будуть ще роки подальших досліджень. Корабель Інституту океану Шмідта «Фалькор» знаходиться у річній експедиції з дослідження океанів, що оточують Австралію. Вчені на борту корабля планують продовжувати картографування північної частини Великого Бар'єрного рифу до середини листопада.

Інститут заявив, що попередні відкриття  експедиції включали найдовшу зафіксовану морську істоту, 45-метровий сифонофор, у каньйоні біля узбережжя Нінгалу на півночі Західної Австралії. Команда корабля знайшла десятки потенційно нових видів, включаючи чорний корал, губки та рибу-скорпіона.

 

Суперсила мікроскопічних тихоходів — флуоресцентний захисний щит