На Делекому сході росії «помилково» призвали половину мобілізованих

У росії в Хабаровському краї відсторонили військового комісара, оскільки виявилось, що з кількох тисяч мобілізованих половину призвали помилково. Про це повідомляють російські держЗМІ.

Зокрема, у самому Харабовську хотіли відправити на війну з Україною батька-одинака, який виховує доньку з інвалідністю. Його вже відпустили.

Аналогічна ситуація склалася і у сусідній Якутії, де після багатьох скарг виявилось, що «помилково» мобілізували 300 чоловіків.

Нагадаємо, 21 вересня путін оголосив у росії «часткову мобілізацію». Міністр оборони шойгу заявив, що призвати планують 300 тис. чоловіків, одна реальні плани по мобілізації засекречені.

Через велику кількість скарг, протести та масову втечу за кордон 29 вересня путін наказав більш ретельно підходити до призову і «оперативно виправляти свої помилки та не повторювати їх».

У своєму звіті від 3 жовтн британська розвідка зазначила, що надзвичайно швидке визнання путіним проблем наголошує на дисфункції мобілізації протягом першого тижня.

«Місцеві чиновники, ймовірно, не знають точного масштабу та юридичного обґрунтування кампанії», — йдеться у зведенні.

У той час, як мобілізовані резервісти продовжують збиратися в наметових таборах, російські чиновники, ймовірно, мають проблеми із забезпеченням навчання і пошуків офіцерів для керівництва новими підрозділами, вважає британська розвідка.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Рівень тривожності серед росіян зріс удвічі після оголошення мобілізації — опитування