На довиборах на Донеччині переміг організатор «референдуму ДНР» (оновлено)
YouTube

На проміжних виборах народних депутатів-мажоритарників в окрузі № 50, що на Донеччині, за попередніми підрахунками, впевнено перемагає міський голова Добропілля Андрій Аксьонов (на фото). У 2014-му він був організатором «референдуму ДНР» у селищі Новодонецьке (околиця Добропілля), де тоді був селищним головою.

За даними ЦВК, Аксьонов набирає 63,75% голосів при 78,6% оброблених протоколах з виборчих дільниць. На другому місці — член «Партії Шарія» Валентин Рибін з 13,6% голосів. Фігурантка «справи Шеремета» Юлія Кузьменко, яка балотувалась від «Європейської солідарності», посідає третє місце з майже 7%.

Оновлено від 13:30

За даними 100% оброблених протоколів дільничних комісій, в окрузі № 50 переміг Андрій Аксьонов з 65,46% голосів. За нього проголосували майже 20 тис. виборців.

Явка на довиборах у цьому окрузі склала 21% — на виборчі дільниці прийшли 31 тис. виборців з 148 тис.

«Ніхто не змушував Аксьонова проводити «референдум ДНР». Бойовиків у Добропіллі та Новодонецькому не було — місто майже одразу взяли під контроль місцеві прихильники України, а потім підтягнулися добробати та військові», — повідомляє блогер Денис Казанський.

 

Сьогодні відбулися позачергові вибори народних депутатів у двох мажоритарних округах - на Франківщині і на Донеччині. У...

Posted by Денис Казанский on Sunday, March 28, 2021

За його словами, після початку війни Аксьонов втік до тимчасово окупованого Криму і отримав там російський паспорт. Те, що Аксьонов є громадянином РФ, підтверджує Федеральна податкова служба Росії.

Скріншот

За словами Казанського, у 2015 році Аксьонов спокійно повернувся до Добропілля і взяв участь у виборах міського голови.

Тим часом в окрузі № 87, що в Івано-Франківській області перемагає кандидат від «Слуги народу» Василь Вірастюк.

За даними 28% оброблених протоколів з виборчих дільниць, стронгмен набирає 34,4% голосів виборців. Другим йде ветеран партії «Свобода» Руслан Кошулинський з 28,6%, а співвласник «Буковелю» на даний момент набирає лише 27,7% голосів виборців.

Явка на окрузі склала 35% — на виборчі дільниці прийшли майже 51,5 тис. виборців з 147 тис.

Василь Вірастюк проти директора «Буковелю». У неділю відбудуться довибори у Раду