СБУ анулювала майже 470 підроблених довідок про інвалідність, які видавали посадовці медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на Харківщині.
За даними слідства, фіктивні документи видавали чоловікам призовного віку. Вартість таких «послуг» коливалася від $2 до $5 тис. За допомогою таких довідок «ухилянти» могли оформити «бронь» та регулярно отримувати соціальні виплати від держави.
Крім скасування фальшивих медичних висновків, СБУ спільно з Пенсійним фондом зупинили виплату пенсій, які були нараховані за цією схемою. Правоохоронці зазначають, що це допомогло запобігти відмиванню державних коштів на суму 2,4 млн грн щорічно.
Очільнику харківської МСЕК та його сімом спільникам працівники СБУ оголосили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2, 3 ст. 255 — створення злочинної організації та керівництво такою організацією, вчинене службовою особою з використанням службового становища;
- ч. 2, 4 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 — перешкоджання законній діяльності ЗСУ, вчинене злочинною організацією;
- ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 — сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України з наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене з корисливих мотивів злочинною організацією;
- ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 — внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.
Зараз усі підозрювані перебувають під вартою. Санкції цих статей передбачають можливе позбавлення волі від 5 до 15 років. Правоохоронці вирішують про вручення додаткових підозр ще п’ятьом людям, які можуть бути причетними до цієї справи.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.