На кордоні з Україною польські перевізники розпочали акцію протесту: що відомо

У понеділок, 6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною, через це рух для вантажівок у напрямку трьох пунктів пропуску ускладнений. 

Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

Після 13:00 почалось поступове блокування руху вантажівок у напрямку пунктів пропуску «Ягодин — Дорогуськ», «Краківець — Корчова» та «Рава-Руська — Гребенне». Рух ускладнився як на вʼїзд до Польщі, так і на виїзд.

Організатори протесту планують пропускати по одній вантажівці на годину, а також вантажні автомобілі з вантажами безпекового, гуманітарного характеру, ті, які перевозять тварин, продукти, що швидко псуються тощо.

Посол України у Польщі Василь Зварич заявив, що перекриття польськими перевізниками доріг до прикордонних переходів — «це болючий удар у спину Україні, яка потерпає від російської агресії, під загрозою коридори солідарності між Україною та ЄС».

Страйк на кордоні з Польщею: що відомо

У понеділок, 6 листопада, після 12:00 кілька десятків польських перевізників почали блокувати три польсько-українських прикордонних переходи у польських селах Гребенне, Дорогуськ та Корчова.

Пікетувальники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють з ринку. Також вони вимагають відновлення дозволів на вʼїзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні.

Організатори заявили, що протестуватимуть до 3 січня. Приватні машини та автобуси обіцяють пропускати без перепон.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Блокування польського кордону: які вимоги перевізників і реакція України та ЄС