На Одещині спустили на воду найбільшу в історії України баржу

На Одещині, в Ізмаїлі, добудували та спустили на воду найбільшу баржу в Україні. Вантажопідйомність судна складає аж 6000 тонн. Стільки зерна поміщається в 300 вантажівках.

На будівництво баржі пішло вісім місяців, проєкт просто неба реалізовували два заводи. Довжина судна складає 127,6 м, ширина — 16,3 м, осадка — 3,8 м. Корабель призначений для змішаного району плавання — «ріка-море». 

Конструкцією баржі передбачені два трюми загальним об’ємом 8 тис. кубометрів. Це дозволить перевозити одночасно дві різні партії вантажу. Зазначимо, що використання корабельних перевезень зменшує навантаження на автомобільні шляхи та загалом розвантажує дороги. 

 

ДНІПРО - AV - 01 баржа проекту Д - 6000 Замовник Холдинг АгроВіста

Posted by ООО СП "Дунайсудосервис" on Tuesday, September 29, 2020

Зараз у Верховній Раді якраз розглядають проєкт закону №1182-1-д про внутрішній водний транспорт. За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, ухвалення проєкту дозволить збільшити потік вантажів до 30 млн тонн на рік.

Законопроєкт у тому числі спрямований і на розвиток водного шляху Е-40 між Україною та Білоруссю, який, як передбачається, зможе дати додаткові 7 млн тонн вантажів на рік по Дніпру.

У той же час, проєкт досі не розглянули у другому читанні. На початку вересня Криклій пояснював, що законопроєкт не можуть ухвалити через відсутність «консолідованої позиції» на ринку. «Одні кажуть: «Так, потрібна реалізація і ми це підтримаємо». А хтось із представників бізнесу бачить по-іншому, тому немає консенсусу», — пояснив міністр та додав, що у цьому випадку рішення повинна прийняти держава.