На палаючий енергоблок ЗАЕС потрапили пожежники
Getty Images

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Олександр Старух, керівник Запорізької обласної військової адміністрації.

 «Пропустили пожежників», – написав лаконічно він. Інформації про зміни радіаційного фону поки не надходило. За офіційною інформацією, ядерне паливо знаходиться в середині ядерного реактора, його не було вивантажено після постановки на плановий ремонт.

За словами Дмитра Кулеби, міністра закордонних справ, катастрофа на ЗАЕС матиме наслідки у десять разів більші, ніж на Чорнобильській АЕС в 1986 році.

«Російська армія з усіх боків обстрілює Запорізьку АЕС, найбільшу атомну електростанцію в Європі. Вже спалахнула пожежа. Якщо вона вибухне, це у 10 разів буде більшою за Чорнобиль! Росіяни повинні негайно припинити вогонь, допустити пожежних, створити безпечну зону!», – написав в Twitter Кулеба.

Нагадаємо, в результаті боїв на території Запорізької АЕС спалахнула пожежа на одному з енергоблоків. Бої тривають, тому розпочати гасіння пожежі неможливо. Існує загроза ядерної небезпеки світового масштабу.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.