На який термін можна отримати відстрочку від мобілізації в Україні: відповідь військкомату

Право на відстрочку від мобілізації мають студенти вишів та особи, яким вона потрібна за станом здоров'я, або тим, хто доглядає за хворими родичами.

Про це в інтерв'ю «Телеграфу» сказав речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін.

За його словами, згідно із Законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», призову на службу не підлягають родичі загиблих та зниклих безвісти українських захисників, а також перелік категорій громадян певних професій та соціального статусу.

Цей перелік займає дві сторінки друкованого тексту. В ньому, зокрема, народні депутати, державні службовці, представники деяких професій (поліцейські, працівники органів управління, військових частин, СБУ, розвідки, Нацгвардії, ДПСУ, ДСНС), працівники, які заброньовані за державними органами, підприємствами, установами, організаціями, особи з інвалідністю, науковці та викладачі вишів, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, а також учителі шкіл, які працюють не менше, аніж на 0,75 ставки, батьки-одинаки, багатодітні батьки, батьки та опікуни дитини з інвалідністю або тяжкохворої, розповідає Роман Істомін.

І зазначає, що особи зі списку можуть бути мобілізованими, але тільки за власним бажанням.

Також речник Полтавського обласного ТЦК та СП розповів, що мобілізацію можна відстрочити на деякий час.

За його словами, строки як такі не передбачені, а термін кожної конкретної відстрочки окремо розглядає військкомат.

«Якщо, наприклад, надається відстрочка за станом здоров’я, то, зрозуміло, це буде орієнтовний час, потрібний для того, щоб людина вилікувалась. Якщо відстрочка пов’язана з доглядом за хворим членом родини, то зазвичай на півроку, після чого треба знову з’явитися в терцентр комплектування для звірки даних. Студенти очної форми отримують відстрочку до завершення навчання, але часто — до закінчення навчального року, адже може статися так, що когось відрахують», — говорить Роман Істомін.

Раніше у Міноборони повідомляли, що Україна робить все, щоб не збільшувати темпи мобілізації.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Виведення військовослужбовця поза штат: все про підстави та виплати