«Нафтогаз» інвестує $146 млн у будівництво найбільшого в Україні заводу з виробництва зрідженого газу
Pixabay

Дивізіон НАК «Нафта» готовий виділити $145,7 млн, щоб придбати установку для поглибленого вилучення вуглеводнів. Підрозділ «Нафтогазу» побудує відповідну установку на Хрестищенському відділенні з переробки газу поблизу дожимної компресорної станції у Харківській області.

Про це повідомила пресслужба компанії.

«Будівництво Хрестищенського заводу з виробництва LPG дозволить нам збільшити частку українських нафтопродуктів на вітчизняному ринку на 115 тисяч тонн на рік», — наголосив директор з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко.

За його словами, установку збудують за 2,5 років. На початку 2024 року очікується перша партія готової продукції з заводу, додав він.

До 1 березня 2021 року компанія приймає тендерні пропозиції на придбання установки поглибленого вилучення вуглеводнів. Очікувана вартість закупівлі з урахуванням вартості життєвого циклу — $ 145,7 млн.

Довідка

Установка потрібна для глибокої підготовки і переробки природного газу, щоб отримати від нього до 99,9% цінних компонентів для виробництва зрідженого нафтового газу (LPG), газового конденсату і відбензинений природного газу.

Liquified Petroleum Gas —  зріджений нафтовий газ, який складається з пропану і бутану. Його використовують в якості палива, холодоагенту в холодильниках і морозильниках, створення тиску в аерозолях.

Газ LPG на 30% утворюється в процесі переробки нафти і на 70% — з родовищ природного газу і нафтових свердловин.

Chas News повідомляв, що «Нафтогаз» розроблятиме чорноморський шельф з румунською компанією. 

Вітренко просить Шмигаля звільнити голову правління НАК «Нафтогаз» та наглядову раду підприємства