«Нафтогаз» запустив перше родовище на Юзівській площі
УНІАН

14 січня НАК «Нафтогаз України» запустив у роботу Святогірське родовище на Юзівській площі. Голова правління компанії Андрій Коболєв заявив, що НАК планує видобувати газ щільних порід.

Про це він розповів у Facebook.

«Наші фахівці з Нафтогаз Розвідка та Видобування запустили нову установку підготовки газу, 26 км газопроводу і підключили три свердловини. Їх особливість у тому, що вони пробурені у так звані щільні колектори. Тобто, у породи з низькою проникністю, з яких видобувати газ набагато складніше. Але можливо, якщо застосовувати сучасні технології», — написав очільник НАК.

Коболєв назвав відповідний проєкт пілотним. За його словами, надалі компанія планує освоювати нові площі, де можна видобувати газ щільних порід.

«Україна багата на його поклади, розробка яких може стати новим етапом для галузі», — наголосив він.

 

Нафтогаз запустив у роботу перше родовище газу щільних порід! Сьогодні розпочали подачу у систему магістральних газопроводів газу зі Святогірського родовища, яке знаходиться «всередині» великої, нещодавно придбаної нами Юзівської площі. Щоб зробити це можливим, наші фахівці з Нафтогаз Розвідка та Видобування запустили нову установку підготовки газу, 26 км газопроводу і підключили три свердловини. Їх особливість у тому, що вони пробурені у так звані щільні колектори. Тобто, у породи з низькою проникністю, з яких видобувати газ набагато складніше. Але можливо, якщо застосовувати сучасні технології. Для нас це – пілотний проєкт. Він був складним, як, напевно, і будь-який проєкт, який робиться вперше. Та важливо, що ми отримали досвід, щоб впевнено рухатися далі. Мова не лише про освоєння Святогірки, а й інших площ, де є перспективи видобування газу щільних порід (tight gas). Україна багата на його поклади, розробка яких може стати новим етапом для галузі. Більше того, запуск Святогірки – це гарний заділ, щоб якнайшвидше розпочати освоєння Юзівської площі, як ми і обіцяли. Зокрема, нам не треба буде будувати для Юзівки абсолютно нову інфраструктуру – на першому етапі розробки Юзівки ми зможемо використовувати об’єкти, які побудували на Святогірці. І видобування газу щільних порід, і освоєння Юзівки – це одні з ключових проєктів стратегії розвитку ресурсної бази Нафтогазу, розробленої минулого року. Я дякую командам дивізіонів Нафтогаз Розвідка та видобування і Технічне забезпечення, а також всім іншим членам нашої чудової команди за впевнений і швидкий рух у напряму її реалізації. Чудовий подарунок від Нафтогазу на Маланку, або «старий» Новий рік 🙂 Так тримати!

Posted by Andriy Kobolyev on Wednesday, January 13, 2021

Голова «Нафтогазу» підкреслив, що ці проєкти є ключовими у стратегії розвитку ресурсної бази НАК. Її розробили торік, додав Коболєв.

Chas News повідомляв, що Міненерго виплатило «Нафтогазу» компенсацію у 32 млрд грн.

«Нафтогаз» виставить на біржу від 15% видобутого газу