Нагірний Карабах. Парламент не відправив у відставку прем’єр-міністра Вірменії
EPA

Національні збори Вірменії не зібралися на позачергове засідання, хоча для їх скликання зібрали достатню кількість підписів. Тому наразі Нікол Пашинян залишається прем'єр-міністром Вірменії.

Про це повідомляє вірменська служба «Радіо Свобода».

На засіданні парламентарі планували розглянути законопроєкт Національних зборів «Про обговорення ситуація, що склалась, та про шляхи виходу з неї, а також про неправомірність заяв підписаних прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном, президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим та президентом Росії Володимиром Путіними 9 листопада 2020 року».

Очільник опозиційної фракції «Освічена Вірменія» Едмон Марукян розповів, що на засідання не прийшли депутати від провладної фракції «Мій крок». Він підкреслив, шо лише віцеспікер Лена Назарян прийшла від «Мого кроку».

Передісторія

Раніше низка вірменських партій вимагали відставки Пашиняна і його уряду. «Освічена Вірменія» закликала до цього. Водночас «Мій крок» виступали проти. 

Chas News повідомляв, що 11 листопада у Єревані тисячі людей зібралися на мітинг з вимогою відставки прем’єра Нікола Пашиняна. Раніше він підписав угоду про припинення війни у Нагірному Карабаху.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв наголосив, що Вірменія має до кінця місяця вивести війська з Карабаху

Пашинян заявив, що влада Вірменії підписала угоду, щоб уникнути колапсу в регіоні.

Влада Вірменії затримала шістьох демонстрантів — їх підозрюють у закликах до захоплення влади