404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Китаї знайшли м’ячі, які виготовили ще до нашої ери (фото)

Китайські археологи під час проведення розкопок на північному заході Китаю виявили добре збережені залишки багатоповерхового палацу епохи династії Тан. Під час розкопок вчені знайшли і шкіряні кулі. Після проведення радіовуглецевого аналізу дослідники з’ясували, що їх виготовили в XII-X століттях до нашої ери.

Про це повідомляє Phys.org.

Археологи з Цюріхського університету вважають, що кулям діаметром від 7,4 до 9,2 см від 2900 до 3200 років. Вчені розповідають, що протом’ячі були зроблені в Єгипті близько 4500 років тому з льону.

«Нове відкриття робить ці м’ячі приблизно на п’ять століть старше, ніж відомі раніше стародавні м’ячі і зображення ігор з м’ячем в Євразії. На жаль, однак, пов’язаної з цим археологічної інформації недостатньо, щоб відповісти на питання, як саме грали в ці кулі», — каже дослідник з Цюріхського університету Патрік Вертманн.

Під час розкопок вчені знайшли кулі, виготовлені до нашої ери / UZH

Вчені запевняють, що м’ячі та ігри з м’ячем зще до нашої ери використовували для фізичних вправ і військової підготовки. Водночас спорт грав центральну роль в суспільстві та був широко розповсюдженим серед звичайних людей.

Раніше ми писали, що в Єгипті знайшли 27 саркофагів, яким 2500 років.

Ще одна таємниця да Вінчі розкрита. Митець змінив позу Мони Лізі у процесі роботи (фото)