Найпопулярніші статті української Вікіпедії у 2022 році: Бандера і Арестович перемогли Шевченка

Стали відомі найпопулярніші статті української Вікіпедії у 2022 році.

Про них повідомило ГО «Вікімедіа Україна». 

Упорядники рейтингу зазначають, що під час російської агресії зросла популярність української Вікіпедії як джерела інформації. За 2022 рік її переглянули понад один мільярд разів, що є абсолютним рекордом за весь час існування українського розділу енциклопедії.

П’ять найпопулярніших статей української Вікіпедії за 2022 року так чи інакше пов’язані із Україною, війною та визвольною боротьбою українців:

  • Російське вторгнення в Україну (2022)
  • Арестович Олексій Миколайович
  • Україна
  • Бандера Степан Андрійович
  • Збройні Сили України.

Однією з найпопулярніших тематик в українській Вікіпедії були види озброєнь: M142 HIMARS, Bayraktar TB2, БМ-21 «Град», «С-300», Сухопутна військова техніка України. Також популярними були статті про російські ракетні комплекси: «Іскандер», «Калібр» та ракетний крейсер «Москва».

Як українська Вікіпедія працює під час війни. Розповідає Антон Процюк, адміністратор інтернет-енциклопедії

Серед географічних обʼєктів до рейтингу традиційно потрапили: стаття про Україну, яку минулого року переглянути 1 724 906 разів; та Київ — 890 353 переглядів. Також українці вперше активно цікавилися Республікою Китай (відома також як Тайвань).

«Уперше найпопулярнішим історичним діячем року став Степан Бандера, а Тарас Шевченко не потрапив навіть до десятки. І вперше теми війни та сьогодення настільки витіснили «шкільні» чи «освітні»: значно більше людей хотіли зрозуміти, хто ж такий Арестович та що накоїла країна-агресорка у Грузії у 2008 році, а вічно популярні Леся Українка чи Богдан Хмельницький вперше випали з п’ятдесятки» — коментує рейтинг Микола Козленко, адміністратор української Вікіпедії.

Раніше Chas News розповідав, що шукали українці в Google у 2022 році.

Байрактар, Бандера, Кім. Які статті української Вікіпедії найбільше читають під час війни