Нардеп Деркач з 2016 року працював на російську розвідку — СБУ (відео)

Служба безпеки України викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу рф (відомого, як ГРУ), до якої входив народний депутат Андрій Деркач.

За даними слідства, він курував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях, які мали сприяти швидкому захопленню України.

Повідомляється, що оперативна розробка мережі велася давно. Однак остаточно СБУ нейтралізувала її на початку війни, після затримання колишнього помічника нардепа Ігоря Колєснікова — негласного співробітника російської розвідки із позивним «Ветеран». Він виконував роль зв’язківця і фінансового кур’єря між спецслужбами рф і Деркачем.

За словами Колєснікова, нардепа завербували у 2016 році. З ним особисто працювало вище керівництво ГРУ – начальник управління Ігор Костюков і його перший заступник Володимир Алєксєєв.

«Нардеп, зокрема, отримував кошти від ГУ ГШ рф для створення приватних охоронних структур, які ворог планував використати для захоплення України. На реалізацію своїх планів ГРУ виділяло по 3-4 мільйони доларів США раз на кілька місяців. Як свідчать матеріали слідства, значна частина цих коштів осіла в кишенях Деркача», — розповіли в СБУ.

Наразі стосовно народного депутата генеральним прокурором розпочато досудове розслідування.

Сам Колєсніков після затримання пішов на угоду зі звинуваченням. У травні суд вже оголосив йому вирок за державну зраду, однак в СБУ не уточнили, яке він отримав покарання.

«Під час входження військ, коли буде зрозуміло, що міста здаються, ці ЧОПи («частные охранные предприятия» — ред.) повинні були забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід у міста», — розповів Колєсніков слідчим.

Також, за його словами, росія при захопленні столиці планувала використовувати дві бригади спецназу і сили спецоперацій, які мали зайти з території Білорусі. Планувалося, що вони швидко захоплять Київ, після чого у Верховній раді мали зібрати «віче» для створення нового уряду.

 
СБУ викрила агентурну мережу ГРУ рф, до якої входив народний депутат України

СБУ викрила агентурну мережу ГРУ рф, до якої входив народний депутат України Служба безпеки викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу рф (відомого, як ГРУ), котра повинна була допомагати ворогу в захопленні України. До неї, зокрема, входив народний депутат Андрій Деркач, який, за даними слідства, курував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях, щоб використати ці структури для швидкого захоплення України. Наразі за ініціативи СБУ стосовно народного депутата Генеральним прокурором розпочато досудове розслідування. Оперативна розробка мережі велася давно, але остаточно СБУ нейтралізувала її на початку війни, затримавши колишнього помічника нардепа Ігоря Колєснікова. Власне, він, являючись негласним співробітником ГУ ГШ рф із позивним «Ветеран», був зв’язківцем і фінансовим кур’єром між спецслужбами рф і Деркачем. За словами Колеснікова, Деркач був завербований у 2016 році. З ним особисто працювало вище керівництво ГРУ – начальник управління Ігор Костюков і його перший заступник Володимир Алєксєєв. Нардеп, зокрема, отримував кошти від ГУ ГШ рф для створення приватних охоронних структур, які ворог планував використати для захоплення України. На реалізацію своїх планів ГРУ виділяло по 3-4 мільйони доларів США раз на кілька місяців. Як свідчать матеріали слідства, значна частина цих коштів осіла в кишенях Деркача. Сам Колєсніков після затримання пішов на угоду зі звинуваченням і дав багато цікавих свідчень. У травні суд вже оголосив йому вирок за державну зраду. Відтак він розповів деталі діяльності мережі та відведену їй роль у підготовці до повномасштабної війни. «Під час входження військ, коли буде зрозуміло, що міста здаються, ці ЧОПи («частные охранные предприятия» – прим.) повинні були забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід у міста», – деталізує Колєсніков. Також Колєсніков розповів, що ГРУ при захопленні столиці планувало використовувати дві бригади спецназу і сили спецоперацій, які мали зайти з території Білорусі. Звідти – швидко просунутися до Києва, захопити Урядовий квартал і зібрати віче у Верховній Раді, яке б проголосувало за створення нового уряду. Однак ці плани були повністю зруйновані українськими захисниками. СБУ продовжує оперативно-слідчі заходи, аби притягнути до відповідальності усіх осіб, причетних до розгалуженої агентурної мережі. #СБУ

Posted by Служба безпеки України on Friday, June 24, 2022

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Нідерландах спіймали російського шпигуна, який хотів проникнути в Міжнародний кримінальний суд